lat|eng
@JJL12:09:07 11.09.2017
JJL 2017/2018
Пријави злоупотребу
Dragi prijatelji košarke, hajde da prokomentarišemo sve ono što je zannimljivo u ovoj sezoni JJL Srbije. Nadam se da će biti dobra sezona i lepe košarke. Nadam se dobrom tonu i bez preteranih i nepotrebnih peckanja :)

Улогуј се да поставиш коментар

10
    10
    1638
  • @JJL(2017-11-23 21:19:48)

Pozdrav svima. Zbog nekih ličnih obaveza sa zakašnjenjem da dam jedan komentar. @mj23 Imao sam priliku pre utakmice da razgovaram sa jednim dobrim poznavaocem trenutnih dešavanja u oba tabora. Bukvalno se i desilo ono što se i predvidjalo. Mislim da si malo prenaglio u oceni da treba raspustiti 00, jer po mom mišljenju, to su veoma dobro selektirani klinci i svaki od njih je itekako dobar. Razloge u njihovom porazu možda treba potražiti na drugom mestu, mada neću sad o tome, jer nema ni smisla. Ne verujem da će šampion propustiti da reaguje na adekvatan način. Ono što mogu reći je da je evidentno da generacija 01 ne može da bude nosioc igre, jer je to jednostavno neizvodljivo, koliko god to oni hteli. Sa svakom, ali svakom fizički srednje jakom ekipom, CZ će imati problem. Ovogodišnji princip: pridji, preseci i trči u kontru može da prodje kod realno slabijih timova, ali protiv Partizana, Mege, Beka, pa i Vojvodine gde su već odigrali i veoma tesno pobedili, to uopšte ne pije vodu. Da ne pominjemo da ih čeka ABA i Euro liga. U ovoj igri i ovoliko gustom rasporedu, potrebna je i fizika. Na poslednjoj utakmici protiv Slobode je sve to izgledalo mnogo bolje. Dobiti Slobodu 50 razlike nije jednostavno, posebno ako imamo u vidu njenu pobedu protiv Mege. Neko će reći da se ne pravim mnogo pametan i verovatno je u pravu, pa ću tu i završiti. Iskreno se radujem ABA turniru i pokušaću da odgledam neke od utakmica. Prvu utakmicu CZ-Mega gledam sigurno. Pozivam i sve Vas da se pridružite. Ubedjen sam da će imati šta da se vidi.

Пријави злоупотребу
    Прикажи цео коментар
  • mj23(2017-11-05 19:23:14)

@JJL: Svaka ti čast na prognozi za derbi. Partizan jeste delovao kao blagi favorit, ali pominjati razmontiravanje je zvučalo prepotentno. A upravo tako se završilo, Partizan u manje-više sigurnom vođstvu celu utakmicu, Pecarski dominantan, Tadić i Popović vrlo dobri, konačno i Rutešić da jednom dobro odigra neku bitnu utakmicu. Nije naravno ova utakmica važna, ni ova liga, ali je lepo pokazala koliko je Zvezda na fizikalije dominirala mlađim kategorijama prethodnih par sezona. Osim Paunovića, tamo maltene da nema perspektivnog igrača, možda ovaj mali Crnogorac Tomašević. Lakić nula, Radaković nula, Ćojbašić sa tri lične za par minuta sebe izbacio iz utakmice, bukvalno mogu 00 godište odmah da raspuste. Donekle slično gledam i na pobedu Mege nad Dinamikom. U Dinamiku ubodu po jednog igrača po godištu da dovedu: Beslaća u 98, Vulikića u 99, i Vasiljevića u 00, i na njihov račun igraju ove lige - a ostali krš, pola ih nisu ni za kvalitetnu. Neprijatno me iznenadio Novaković, delovalo mi je ranije da će da bude nešto od njega, ali slabo igra ovo do sada.

Пријави злоупотребу
    Прикажи цео коментар
  • Mmi(2017-11-02 09:54:04)

Nedelja, 14.00 basket city

Пријави злоупотребу
  • Headcoach(2017-11-02 08:07:10)

U koliko je sati derbi u nedelju i gde se igra?

Пријави злоупотребу
  • @JJL(2017-11-01 23:44:15)

Da li će Pertizan dobiti CZ u nedelju? Biće to stvarno dobra utakmica za gledanje. U Partizanu kažu da su čekali ovakav momenat i da, po njihovim rečima, razmontiraju CZ. Od Partizana se očekuje zona u odbrani. Poznato je da se CZ igra bazira na šutu spolja i individualnim akcijama odličnog Paunovića. Slabo korišćenje centara im je minus i ako im ne krene šut, biće interesantno videti kako se snalaze u tom momentu. Sa druge strane, Partizan će napasti u reketu i pokušati da izbaci iz igre jedinog jakog centra u ovom momentu u CZ i na taj način doći do veoma važne prednosti pod koševima. CZ zna da skače, ali ako se skine Pecarski, biće veoma teško. Pozivam sve koji imaju mogućnosti da dodju i pogledaju tu utakmicu. Ipak takvi dueli prave razliku od drugih, koliko god se to nekom dopadalo ili ne. Derbi je derbi, pa makar to bilo i u klikerima. Vidimo se u nedelju :D

Пријави злоупотребу
    Прикажи цео коментар
  • Kosarkas100(2017-10-29 19:47:53)

Znam da je ovo tema za jedinstvenu ali jel neko zna kad ce biti izbacena II i regionalna liga, posto na sajtu nista ne pise. Hvala.

Пријави злоупотребу
  • mj23(2017-10-25 11:19:08)

I ove sezone je već na samom početku takmičenja vidljivo da treba preispitati smislenost jedinstvenih liga. U najmanju ruku, definitivno je potrebno nekih 7-8 mesta, umesto sadašnjih 5, za ekipe iz Beograda u tim ligama, a verovatno bi ustvari bilo efektivnije da se takmičenje organizuje po regionima. Za sam Beograd, mislim da je dobar sistem da kvalitetne lige budu objedinjene, i da je 12 ekipa mera, biće vrlo interesantne lige i očekujem odličnu košarku. Pored ovih većih klubova, treba istaći i pohvaliti veliki uspeh IBC-a ove sezone, čije su se ekipe u sve tri kategorije kvalifikovale za kvalitetnu ligu.

Пријави злоупотребу
    Прикажи цео коментар
  • pepika(2017-10-23 16:46:56)

To si upravu x-over imo sam priliku da prisustvujem nekim utakmicama, gde su ti bili plejevi cim igrac bilo koji je bio na poziciji pleja i pocne da igra odlicno on ga izvodi i ubacuje te kako kazes rep... plejeve pogotovu u dinamiku, posto nemaju fizicku spremu niti visinu oni nemog probijat nikog vidilo se po utakmicama vulikica isforsirali mnogo da je dordjevic momak obican prosek vidilo se i na EP jedino uskokovic izCZ je opravdao moja ocekivanja zbog mamini i tatini sinova druga djeca nemogu doc do izrazaja isti sutne 20 suteva na kos da 12poena treneri nesmiju progovorit jel imaju iznad sebe sa uputama sta da rade zalosno al nam je tako

Пријави злоупотребу
    Прикажи цео коментар
  • pepika(2017-10-23 16:46:55)

To si upravu x-over imo sam priliku da prisustvujem nekim utakmicama, gde su ti bili plejevi cim igrac bilo koji je bio na poziciji pleja i pocne da igra odlicno on ga izvodi i ubacuje te kako kazes rep... plejeve pogotovu u dinamiku, posto nemaju fizicku spremu niti visinu oni nemog probijat nikog vidilo se po utakmicama vulikica isforsirali mnogo da je dordjevic momak obican prosek vidilo se i na EP jedino uskokovic izCZ je opravdao moja ocekivanja zbog mamini i tatini sinova druga djeca nemogu doc do izrazaja isti sutne 20 suteva na kos da 12poena treneri nesmiju progovorit jel imaju iznad sebe sa uputama sta da rade zalosno al nam je tako

Пријави злоупотребу
    Прикажи цео коментар
  • x-over(2017-10-23 16:19:08)

Ne znam za tu utakmicu konkretno, ali meni je kompletna selekcija tih naših reprezentativnih plejmejkera u zadnjih nekoliko godina vrlo upitna. Recimo, prvo Musić i Nešić u 98-om, pa Jovičić, Uskoković, Vulikić i Tadić u 99-tom, pa Stojanov u 00 godištu, pa Vasić i Karapandžić u 01 godištu, itd. Skoro sve odreda ackeleranti koji su do kadeta trpali po 25-30 poena po utakmici na račun fizičke prednosti nad vršnjacima, onda stali sa rastom na nekih 190cm, pa hajde neka igraju pleja jer za nijednu drugu poziciju nemaju visinu. A od kreativnosti i ostalih karakteristika koje treba da krase pleja, pogotovo u našoj školi košarke, ni traga.

Пријави злоупотребу
    Прикажи цео коментар
  • Прикажи још